Hayırsever İş İnsanı Kayılı’dan Tıp Fakültemize Destek

Hayırsever iş insanı İsmail Kayılı tarafından, Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğrencileri için Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptırılan dersliklerin açılışı yapıldı.

Yeni dersliklerin açılış törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Nurcan Baykam, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, hayırsever iş insanı İsmail Kayılı, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, açılış töreninde yaptığı konuşmada, yeni yapılan derslikler sayesinde stajyer hekim seviyesindeki tıp fakültesi öğrencilerinin kendi alanlarında teorik ve pratik eğitim alma imkanı bulacağını ifade etti.

Hayırseverlerin desteğiyle hem hastanedeki sağlık hizmetlerinin hem de tıp fakültesindeki eğitim kalitesinin yükseleceğini dile getiren Öztürk, "Allah sayılarınızı artırsın, bereketli kazançlar versin, bu tür hayırlarınızı daha da bereketlendirsin." dedi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Mesut Sezikli de 4 ve 5. sınıf öğrencilerin hastanede eğitim gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:

"Önceki dönemde sınıf sayımız o dönem yeterli olsa da 5. dönem öğrencilerimiz geldikten sonra derslik ihtiyacımız arttı. Biz de hastanemizin fiziksel alanlarını maksimum seviyede kullanarak toplam 6 sınıf açtık. Önceden 16 dersliğimiz vardı, şimdi 22 dersliğimiz oldu. Bu katta dersliklerin yanı sıra öğrencilerimiz için kütüphane ve dinlenme alanı da oluşturduk. Hastanemizin uzun yıllar eğitim vermesi için desteğe ihtiyacı kalmadı." 

Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurcan Baykam da öğrencilerin hastane ortamında staj yaptıkları sürece eğitim alanlarındaki imkanların da iyileştirilmesi için çaba gösterildiğini belirterek, "Çok mutluyuz. İsmail Bey ve diğer hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız burada hem eğitim hem sosyal faaliyetlerini yürütebilecek. Sınıflarda teknolojik açıdan en iyi ortam oluşturuldu" diye konuştu.

Hayırseverlerden iş insanı İsmail Kayılı ise öğrencilere faydalı bir iş yapmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı.

Kendisine bir hayır işleme imkanı sunan hastane yönetimine teşekkür eden Kayılı, bundan sonra da eğitime destek olmaya devam edeceğini kaydetti.

Konuşmalarının ardından, kurdele kesilerek yeni yaptırılan dersliklerin açılışı yapıldı. Daha sonra derslikleri gezerek Tıp Fakültesi öğrencileriyle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, iş insanı Kayılı'ya Tıp Fakültesi öğrencilerinin eğitimine verdiği destek dolayısıyla plaket takdim etti.HIZLI ERİŞİM